Bytová stanice QUERY 4X HOME+ je dodávána jako kompaktní, předem smontovaná jednotka. Tato jednotka zajišťuje v každé domácnosti vyhřívání a také teplou vodu. Celá jednotka je vyrobena z trubek z ušlechtilé oceli a je namontována na základové desce, která se následně montuje do lakované ocelové skříně. Montáž bytové jednotky tak lze realizovat v několika minutách a následně hned připojit vedení. Díky velkému výkonovému spektru je možné zajistit optimální přizpůsobení podle požadovaného komfortu užitkové vody. Instalace je snadná a nekomplikovaná, takže ji zvládne i uživatel či instalatér bez hlubších předběžných znalostí.

Hlavní přednosti

  • Až o 20% nižší vedlejší náklady za teplo v porovnání s centrální přípravou teplé vody
  • Vysoký komfort teplé vody
  • Vysoká hygiena vody a bezpečí před nebezpečnými bakteriemi Legionella
  • Vysoká disponibilita: Spotřebitel může sám rozhodnout, kdy a jak si přeje vytápět
  • Vždy precizní kontrola spotřeby díky měřiči odběru množství tepla a studené vody

Výhody pro provozovatele a investory

  • Právní jistota při provozu zařízení podle směrnice o pitné vodě a DVGW (německý spolek pro plyn a vodu), pracovního listu 551
  • Perspektivní: Při výměně zdroje energie nejsou nutné žádné stavební ani technické úpravy bytů.
  • Investiční výhoda: Významné snížení vedlejších nákladů za teplo možné zvýšení za nájem bez energií.
  • Možnosti dotací z komunálních a státních programů.
  • Vhodné pro provoz s nízkoteplotními generátory (např.: tepelné čerpadlo)

REVOLUČNÍ REGULACE

Protože není použit proporcionální regulátor množství, ušetří si tak uživatel a také instalatér obtížné údržbové práce. Díky velmi citlivému spirálovitému čidlu z ušlechtilé oceli lze díky jeho velkému povrchu provádět plynulé nastavení předurčené teploty (20 °C až 70 °C), čímž je zaručen bleskurychlý odběr vody při příjemném rozložení tepla. 

VÝMĚNÍK TEPLA

Díky provedení a uspořádání výměníku tepla je spolehlivě zabráněno tvorbě vápenných usazenin, kvůli nimž dochází ke snížení výkonu. Díky velkému výměníku tepla jsou možná vysoká odebíraná množství při velmi nízké přívodní teplotě a je současně zaručena nízká teplota zpětného toku. 

MĚŘIČ STUDENÉ VODY 

Díky vestavěnému měřiči studené vody lze v kombinaci  s měřením teplé vody sestavit přesné vyúčtování podle bytových jednotek dálkově.

PODOMÍTKOVÝ KRYT 

Díky  vnitřnímu provedení a umístění v konstrukci je celá bytová stanice kompaktní s minimálními požadavky na rozměry. Lze ji tak umístit i do tenkých příček. 

PŘESNÉ MĚŘENÍ ENERGIÍ A VYÚČTOVÁNÍ 

Měření od prvního zapnutí, současné uvedení do provozu s bytovou stanicí a žádné náklady na koordinaci a instalaci. Jsou použitelné takřka všechny měřicí výrobky nebo také adaptéry. V kombinaci s vizualizačním a vyúčtovacím softwarem se jedná o nepřekonatelný systém.