Jak rychle po vyplnění dotazníku dostanu konkrétní nabídku realizace, nákladů a úspor?

Cenovou nabídku s výpočtem nákladů a úspor zasíláme v co nejkratším čase. Pro přesnější nabídku ale doporučujeme oslovit našeho obchodního zástupce nebo si objednat návštěvu technika přímo v objektu, což tuto lhůtu mírně prodlouží. Všechny kalkulace i konzultace na místě provádíme zdarma.

Lze v případě velkých firem (např. lázní, škol apod.) získat individuální cenu?

Ano, u velkých objektů zpracováváme individuální řešení a v cenové nabídce zohledňujeme velikost zakázky.

Lze QUERYTHERM instalovat bez přerušení dodávky tepla?

Ano, při instalaci QUERYTHERMU využíváme technologii navrtání potrubí bez vypuštění topného média a dodávka tepla při ní není omezena. Směšovací okruh QUERYTHERMU se připravuje předem a jeho připojení pak trvá jen pár hodin.

Jak dlouho od potvrzení objednávky trvá instalace QUERYTHERMU?

Pokud nezjistíme žádné závady na projekčních podkladech a technickém stavu potrubí, je možné QUERYTHERM nainstalovat do 3 dnů. Samotná instalace trvá 1 až 3 dny.

Jak instalace QUERYTHERMU omezí provoz topení v domě? Lze montáž provést i v topné sezóně?

Ano, vzhledem k tomu, že odstavení systému při montáži QUERYTHERMEMU trvá jen několik hodin, lze ji provést i v topné sezóně aniž by to bylo mělo větší vliv na teplotu v objektu. 

Kde se QUERYTHERM instaluje a je nutný vstup do jednotlivých bytů? 

Instalace QUERYTHERMU se provádí v suterénu objektu (v kotelně nebo v místnosti s výměníkovou stanicí) na patu domu (venkovních topných rozvod) a do bytů není třeba vstupovat. Protože je instalace rychlá, většinou si jí nájemníci nevšimnou ani uprostřed topné sezony.

Nebudeme s QUERYTHERMEM šetřit teplo na úkor zimy v bytech?

To rozhodně ne, QUERYTHERM naopak zlepší tepelnou pohodu v objektu za současného snížení nákladů za teplo. Systém regulace pracuje na principu dokonalé optimalizace vaší skutečné potřeby tepla a spolehlivě zabrání zbytečnému odebrání přebytečného tepla. Obecně lze říct, že minimálně 40 % zbytečně odebraného tepla doslova vyletí oknem, ale zaplatit ho musíte. S QUERYTHERMEM platíte jen za teplo, které skutečně využijete.

Je pro instalaci QUERYTHERMU potřeba nějaký projekt a kdo ho případně platí? 

Ne, pro instalaci QUERYTHERMU žádný projekt potřeba není. Ve většině případů jde o standardní instalace dle technického listu. Pokud náš technik zjistí v topném systému nějaké nesrovnalosti, upozorníme vás na to a projekt zdarma sami zajistíme. 

Je potřeba stavební povolení nebo ohlášení stavby, pokud vytápění zajišťuje dodavatel tepla?

Ne, stavební povolení není při instalaci QUERYTHERMU potřeba, protože se jedná o malý zásah do topné soustavy a stačí souhlas majitele rozvodů, což bývá zpravidla i majitel objektu. Ohlášení u dodavatele tepla zajišťujeme v rámci realizace my.

Je před instalací QUERYTHERMU nutný souhlas dodavatele tepla?

Ne, instalace se provádí až za fakturačním měřičem a za posledními ventily dodavatele tepla na straně vlastnického práva investora potrubních rozvodů. Další komunikaci s dodavatelem tepla zajistíme my v rámci instalace.

Ušetří querytermní regulace víc než ekvitermní, a o kolik?

Ano, quarythermní technologie je efektivnější než zastará a doposud nejrozšířenější ekvitermní regulace, a výhledově ji proto nahradí. Dle studií i našich zkušeností snižuje Querythermní regulace náklady na topení o  20–50 % a přispívá tak i k vyšším úsporám.

Když snížíme díky QUERYTHERM celkovou spotřebu tepla, snížíme i emise CO2? 

Ano, Querytherm sníží celkovou spotřebu vašeho objektu, čímž dojde ke snížení emisí CO2 nejen u vás, ale i u dodavatele tepla. Ten totiž už nebude produkovat teplo, které se nezužitkuje, což emise CO2 omezí ještě více. Obecně platí, že pro výrobu 1°C tepla je nutno vynaložit 7 % energie.

Jaké úspory garantujete a jak je lze doložit? 

Z provedených realizací a studií vyplývá, že minimální výše úspor se pohybuje nad 20 %. Lze je doložit vyhodnocením po skončení topné sezóny, které vám zpracuje energetický specialista dle normovaných vzorců pro výpočet úspory tepelné energie.

Mohlo by vás zajímat

Spočítejte si, kolik s Querythermem můžete uspořit

Termoregulační systém QURYTHERM garantuje úsporu nejméně 20 %, ale u zateplených budov s předimenzovaným vytápěním může dosáhnout úspory až 49 %.

Zjistěte, kolik můžete za vytápění s Querythermem ušetřit vy. Napište si o dotazník nebo si pro přesnější výpočet objednejte zdarma nezávaznou konzultaci našeho technika přímo u vás.