Nový kouřový alarm je určen pro spolehlivé zjišťování požárních plynů a výparů v obytných prostorech. Zvukový poplach se spouští, když je zjištěna definovaná koncentrace kouře. Fotoelektrický dýmový alarm se skládá z hlavy snímače a montážní základny s integrovaným bezdrátovým modulem EnOcean.

Nový kouřový alarm je určen pro spolehlivé zjišťování požárních plynů a výparů v obytných prostorech. Pokud je alarm kouře připojen k bezdrátové bráně, je například možné automaticky zapnout světla podél únikových cest nebo otevřít uzávěry pro únik.

Hlava senzoru je vybavena trvale nainstalovanou lithiovou baterií s životností až 10 let pro spolehlivou, dlouhodobou ochranu proti požáru. Požární poplach je signalizován zvukovým signálem s cca. 85 dB a blikající LED. Alarmy jsou také přenášeny prostřednictvím bezdrátového modulu EnOcean. Fotovoltaická buňka vytváří požadovanou energii. Baterie lze instalovat do základny pro použití v tmavších prostředích. Vstupní brána 4LIFE Master umožňuje naprogramovat celou řadu scénářů pro alarm, například zapnutí světel pro únikovou cestu, otevření uzávěrů pro únik, posílání zpráv apod. Paralelně s přenosem alarmu jsou prováděny cyklické funkční testy prostřednictvím bezdrátového modulu EnOcean. Při běžných světelných podmínkách je poplach dodáván pomocí fotovoltaické buňky. Pokud je denní světlo menší než 200 luxů, používá se malá lithiová baterie ½ AA (DC 3,6 V). To neovlivňuje lithiovou baterii trvale nainstalovanou v hlavě snímače. Kouřový alarm je vhodný pro okolní teploty 0/40 ° C a velmi snadno se spustí.

Produktový kód: Q4L004